محمد رحمتی، مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان، از زینب صادقی، دانش‌آموز ده‌ساله و نویسنده‌ی کتاب “من طلای سبز گیلان هستم” تقدیر کرد.


محمد رحمتی، مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان، از زینب صادقی، دانش‌آموز ده‌ساله و نویسنده‌ی کتاب “من طلای سبز گیلان هستم” تقدیر کرد. محمد رحمتی در این دیدار با اشاره به ضرورت شناخت استعدادهای دانش‌آموزان در دوران تحصیل اظهار داشت: دوران دانش‌آموزی فرصت مناسبی است تا دانش‌آموزان در کنار فعالیت‌های علمی در شناخت و بروز توانایی‌های ذوقی خود نیز تلاش کنند.

وی با اشاره به انتشار کتاب «من طلای سبز گیلان هستم» توسط دانش‌آموز لاهیجانی، خاطرنشان کرد: گیلان به عنوان یک استان کشاورزی دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای است که دانش‌آموزان با تحقیق و پژوهش درباره‌ی این موضوعات می‌توانند خالق آثار ارزشمندی باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت:  دغدغه‌مندی دانش‌آموزان فرصت مغتنمی است تا آنان بتوانند در دوران بزرگسالی منشأ آثار بزرگ باشند.

گفتنی است کتاب “من طلای سبز گیلان هستم” تألیف زینب صادقی، به‌تازگی توسط نشر الهام اندیشه و در 48 صفحه منتشر شده است. در این کتاب مراحل کاشت، داشت، برداشت و فرآوری چای به زبان ساده بیان شده و در کنار آن به معرفی پدر چای ایران، حاج محمدمیرزا کاشف‌السلطنه و تلاش‌های بی‌دریغش در توسعه‌ی کشت چای پرداخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید