کتاب «من طلای سبز گیلان هستم» نوشته‌ی زینب صادقی دانش‌آموز نخبه‌ی لاهیجانی موفق به دریافت مجوز یونسکو، جهت چاپ و تدریس در سه پایه‌ی چهارم و پنجم و ششم کتاب درس اجتماعی شده است.

به گزارش وبگاه نشر الهام اندیشه به نقل از خبرگزاری علم و فناوری گیلان، زینب صادقی دانش‌آموز نخبه‌ی 13 ساله‌ی لاهیجانی موفق به دریافت مجوز یونسکو جهت چاپ و تدریس کتاب «من طلای سبز گیلان هستم» در متن درس اجتماعی پایه‌های چهارم تا ششم ابتدایی شده است.

 این پژوهشگر جوان تاکنون سه کتاب تألیف نموده که هر سه در مؤسسه انتشاراتی الهام اندیشه به چاپ رسیده است. من طلای سبز گیلان هستم با موضوع کِشت چای، کتاب قلب پادشاه بدن و کتاب من نگین سبز گیلان هستم که به کاشت و عرضه‌ی زیتون اشاره دارد، اسامی این سه عنوان کتاب می‌باشد.

 زینب صادقی در ادوار مختلف جشنواره‌ی دانش‌آموزی جابر بن حیان نیز دارای مقام‌های برتر استانی و شهرستانی شده است. او از سن سه سالگی خواندن و نوشتن را آموخت و در همین سن یک داستان کوتاه از وی در نشریه‌ی کیهان بچه‌ها چاپ شد و این امر نقطه‌ی شروع نویسندگی و پژوهشگری دانش‌آموز نخبه‌ی لاهیجانی شد.

موضوع جالب و منحصربه‌فرد در کتاب‌های زینب صادقی این است که همه‌ی کتاب‌ها از زبان موضوعِ اثر بیان شده است؛ به‌عنوان نمونه کتاب «قلب  پادشاه بدن» از زبان قلب سخن گفته و نوشته شده است و بسیار شیوا و با زبانی کودکانه و قابل فهم که نه تنها کودکان بلکه بزرگسالان هم از خواندن آنها لذت می‌برند.

نویسنده و پژوهشگر جوان لاهیجانی تاکنون ۳۷ مقام کشوری، استانی و شهرستانی در زمینه‌های مختلف کسب نموده است. او همچنین عضو افتخاری تحریریه‌ی مجله‌ی کیهان بچه‌ها می‌باشد.

 در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای زینب صادقی، پژوهشگر و محقق نخبه‌ی لاهیجانی، آرزومند ایرانی سرافراز با چنین دانش‌آموزانی نخبه، پژوهشگر و نویسنده هستیم.