آیین رونمایی کتاب «سینما در دام هشت‌پا»، تألیف دکتر حسن‌علی درخشیده، ساعت 4 عصر روز پنجشنبه 4 اسفندماه 1401، در سالن اجتماعات اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنگرود رونمایی شد.

به گزارش وبگاه انتشارات الهام اندیشه، آیین رونمایی کتاب «سینما در دام هشت‌پا»، تألیف دکتر حسن‌علی درخشیده، ساعت 4 عصر روز پنجشنبه 4 اسفندماه 1401، در سالن اجتماعات اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنگرود رونمایی شد.

در این کتاب آمده است: «به‌طورکلی در سینمای یک کشور به نحو خاص نمی‌توان از عناصر و ویژگی‌های فرهنگی غفلت کرد. برای فهم بهتر چیستی‌ها و چگونگی سیستم‌های امروز ایران نیز می‌بایست سینما را به‌عنوان یکی از عناصر فرهنگی در این کشور در نظر آورد و بعد در چارچوب فرهنگ ایران، به فهم مؤلفه‌ها و ویژگی‌های سینمای این کشور دست یافت…»

در این مراسم که با اجرای عبداله بهادری، بازیگر و کارگردان تئاتر، و همراهی جمعی از هنرمندان و هنردوستان گیلانی برگزار می‌شد، پیام یوسفی کینچاه (نویسنده و ناشر)، حمید پروانه (فیلمساز) و استاد آقاجانی لیما (مدرس سینما) به‌عنوان سخنران حضور داشتند.

مؤلف کتاب نیز، در بخشی از مراسم و طی سخنانی کوتاه گفت: «20 سال با قلمم به شما سلام گفتم، امروز جواب گرفتم!» سپس وی، برای مدتی رو به حضار تعظیم کرد که این حرکت با تشویق ممتد حاضرین همراه شد.

دکتر حسن‌علی درخشیده نویسنده، وکیل دادگستری و مدرس دانشگاه، دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی حقوق از آکادمی علوم کشور گرجستان است. او از سال 80  خورشیدی به‌طور حرفه‌ای به امر نویسندگی پرداخت و تاکنون چندین مقاله در روزنامه و مجلات، و 10 اثر در موضوعات حقوقی، هنری و تاریخی  به رشته‌ی تحریر درآوده است.

وظایف و جرایم بازرسی قانونی، مانیفست کارآگاهان، مکانیزم‌های معافیت از کیفر مجرمین، از داوینچی تا کمال‌الملک، چهل خون، جرم از منظر جهانی و اینترپل، سیری در تصرفات، قانون می‌میرد و  مانیفست دادستان و ضابطین، از دیگر آثار به چاپ رسیده‌ی دکتر حسن‌علی درخشیده است که تماماً توسط انتشارات الهام اندیشه منتشر شده است.

گفتنی است کتاب «سینما در دام هشت‌پا» به فساد پشت‌پرده‌ی سینمای ایران می‌پردازد. علاقه‌مندان، برای تهیه‌ی این اثر و دیگر آثار مؤلف می‌توانند از طریق تارنمای انتشارات الهام اندیشه و ثبت سفارش در قسمت فروشگاه اینترنتی  اقدام نمایند.

شایان ذکر است فیلم‌های این رویداد نیز در بخش ویدئوهای این تارنما، قابل دسترسی است.