همزمان با روز بزرگداشت سعدی، از دو مجموعه شعر جدید انتشارات الهام اندیشه رونمایی شد. در این برنامه که با حضور گرم علاقمندان فرهنگ و ادب، در محوطه‌ی گالری استاد حسین محجوبی اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان برگزار شد، از دو کتاب «غوغای سپید یاس‌ها» سروده‌ی فریبا شکوهی جلیسه و «نسترن‌های باران‌ خورده» سروده‌ی فریده صدرممتاز، رونمایی به عمل آمد.

به گزارش وبگاه انتشارات الهام اندیشه: یکم اردیبهشت‌ماه هر سال که از آن به‌عنوان سالروز نگارش کتاب «گلستان» یاد می‌شود، از سوی مرکز سعدی‌شناسی ایران به نام روز سعدی نامیده شده است. امسال، به این بهانه‌ی پُرقدر، از دو مجموعه شعر جدید انتشارات الهام اندیشه رونمایی به عمل آمد. «غوغای سپید یاس‌ها» سروده‌ی فریبا شکوهی جلیسه و «نسترن‌های باران‌ خورده» سروده‌ی فریده صدرممتاز، عناوین این دو مجموعه‌‌ شعر جدیدند که با حضور گرم و صمیمی دوستداران شعر و ادب رونمایی شدند.
این ویژه‌برنامه، حوالی ساعت 5 عصر شنبه، یکم اردیبهشت‌ماه، با خواندن غزل زیبایی از سعدی، آغاز شد. محمود اصغری، نویسنده و مدرس دانشگاه، سخنران نخست مراسم بود که در بخشی از سخنان خود به پیوند ادبیات و جامعه‌شناسی پرداخت. او سرزمین ایران را دارای شاعران برجسته‌ای در هر دو دوره‌ی کلاسیک و معاصر دانست که از جامعه‌ی خود فراتر بوده‌اند. این مدرس دانشگاه، انتخاب مضامین زیبا و عناوین دلنشین را از ویژگی‌های خوب دو اثر رونمایی شده در مراسم برشمرد و این دو مجموعه شعر را به‌‌عنوان اثر نخست شاعران آن، درخور توجه یاد کرد.
احمد پرمهر یابنده سخنران بعدی مراسم بود. این شاعر پیشکسوت و مدرس شعر، کارگاه‌های داوطلبانه‌ای برگزار می‌کند که فریده صدرممتاز و فریبا شکوهی نیز از جمله هنرجویان آن بوده‌اند. خالق مجموعه شعرهای «همیشه دوستت داشته‌ام» و «تا برگ‌ریز خزان»، ضمن تقدیر از این دو بانوی شاعر، آثار آن دو را در جایگاه نخستین اثر انتشار یافته‌‌ی هر شاعری که طبیعتاً ممکن است کاستی‌هایی داشته باشد، فراتر از حد انتظار خود توصیف کرد.
در ادامه‌ی برنامه، با حضور ابراهیم رامین‌فر، سرپرست اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان، به‌صورت رسمی از دو کتاب یاد شده رونمایی به عمل آمد.
حضور شاعران اثر در جایگاه ویژه و شعرخوانی آنان، پایان‌بخش این نشست گرم و صمیمی بود.
گفتنی است علاقمندان به خرید «نسترن‌های باران خورده» و «غوغای سپید یاس‌ها» می‌توانند این دو مجموعه شعر را با بهای 85000 تومان ، از بخش فروشگاه اینترنتی وبگاه حاضر تهیه نمایند.