انجمن فرهنگی ناشران آموزشی کشور، به‌صورت رسمی از نشر الهام اندیشه، جهت عضویت در این تشکل دعوت به عمل آورده است. این دعوتنامه با امضای امین آصفی، مدیر مسئول انجمن، و خطاب به پیام یوسفی کینچاه، مدیریت انتشارات الهام اندیشه تهیه شده است. در بخشی از این دعوتنامه آمده است:
«با عنایت به اطلاعات مندرج در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه‌ی کتاب، انتشارات شما دارای عناوین آموزشی در حوزه‌ی نشر می‌باشد. به همین منظور، انجمن فرهنگی ناشران آموزشی به‌عنوان تنها تشکل ناشران آموزشی کشور، شما را به حضور و عضویت در این انجمن دعوت می‌نماید.»
در بخشی دیگر از متن دعوتنامه آمده است:
«انجمن فرهنگی ناشران آموزشی در چند دهه فعالیت خود، همیشه همراه و پشتیبان ناشران آموزشی بوده و در زمینه‌هایی همچون تعاملات با مراکز دولتی خصوصاً وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش، انسجام حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و استانی، دفاع از حقوق ناشران در فضای مجازی، مقابله با هجمه‌های وارده به ناشران آموزشی و… نقشی فعال داشته که بی‌شک عضویت نشرهای پرکار و بزرگ حوزه‌ی نشر و آموزش کشور بر این هم‌افزایی تأثیرگذار است.»
گفتنی است نشر الهام اندیشه طی سال گذشته بیش از صد عنوان کتاب منتشر کرده است که تعداد زیادی از آن را عناوین آموزشی تشکیل می‌دهد.