تازه‌‌هایی از نشر الهام اندیشه روانه‌ی بازار کتاب شد. به گزارش وبگاه انتشارات الهام اندیشه، 47 عنوان جدید از نشر الهام اندیشه روانه‌ی بازار کتاب شد.شماره‌های 5 و 6 از مجموعه مقالات «حرفی برای گفتن» به قلم محمود اصغری، جامعه‌شناس، از جمله‌ی این آثار جدید منتشره است. «می‌شکنی بال خویش را» جلد پنجم از سری کتاب‌های حرفی برای گفتن، و «باران، اشک‌های من است» جلد ششم از این مجموعه است که به مضامینی در حوزه‌ی ادبیات می‌پردازد.
دفتر شعر گیلکی «زوموسون‌گپ زئدریم» سروده‌ی حسین وثوقی رودبنه‌ای، دیگر اثر جدید منتشرشده توسط نشر الهام اندیشه است. انتشارات الهام اندیشه پیش از این، مجموعه شعر «چوپاره»، شامل دوبیتی‌های گیلکی استاد حسین وثوقی رودبنه‌ای را نیز منتشر کرده بود.
وثوقی از شاعران پیشکسوت گیلکی‌سرای استان گیلان است که سروده‌هایش در کرانه‌های شرقی این استان و میان ساکنان محلی لاهیجان و رودبنه ویژگی فولکلور پیدا کرده است.
انتشارات الهام اندیشه، در گونه‌ی ادبیات کودک هم با انتشار کتاب «باب‌اسفنجی در مطب دکتر تفریح» به استقبال مخاطبان خردسال رفته است. این کتاب با نویسندگی دکتر امیرحسین سرفراز و تصویرگری شقایق کریمی منتشر شده است.
افزون بر این، بیش از 40 عنوان جدید نیز از مجموعه کتابهای «کارگاه پژوهش»، در فهرست بهاره‌های نشر الهام اندیشه منتشر شده است.