آیین رونمایی از کتاب «فراسوی تاریکی‌ها» نوشته‌ی مهدی قربتی در کتابخانه‌ی عمومی مرکزی لاهیجان برگزار شد. به گزارش وبگاه نشر الهام اندیشه، آیین رونمایی از کتاب «فراسوی تاریکی‌ها» نوشته‌ی مهدی قربتی، روز دوشنبه، ۲۳ آبان و هم‌زمان با آغازین روزهای هفته‌ی کتاب در کتابخانه‌ی عمومی شهید باهنر لاهیجان برگزار شد.

این نشست با حضور هاجر بایرامی رییس اداره‌ی بهزیستی لاهیجان، فاطمه فیلی رییس اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان و همراهی محمد معافی سرپرست اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور گرم و صمیمانه خانواده‌ی نویسنده و جمعی از علاقمندان کتاب و کتاب‌خوانی برگزار ‌شد.

پیام یوسفی، مدیر نشر الهام اندیشه، رمان «فراسوی تاریکی‌ها» را در زمره‌ی ادبیات «گمانه‌زن» و از نوع داستان‌های «فانتزی حماسی» دسته‌بندی کرد و ضمن اشاره به برخی ویژگی‌های این نوع ادبی، توصیه‌هایی را از «مارگارت آتوود» داستان‌نویس برجسته‌ی کانادایی و برنده‌ی جایزه‌ی بوکر سال ۲۰۰۰ به نویسندگان علاقمند به این ژانر برشمرد.

آرمان کوچکی پیرکوهی، نویسنده و آموزگار، سخنران دیگر این مراسم بود که با اشاره به این نکته که در جامعه‌ی امروزی بسیاری از دانش‌آموزان، حتی از نوشتن یک پاراگراف ساده رویگردانند، تأکید کرد: «وقتی در چنین شرایطی یک جوان دانش‌آموز قلم دست گرفته و تراوشات ذهنی خود را می‌نویسد جای تشویق دارد.» این منتقد همچنین با موشکافی در متن اثر، زبان توصیفی آن را از برجستگی‌های کتاب برشمرد.

هاجر بایرامی، رییس اداره‌ی بهزیستی و مادر مهدی قربتی  نویسنده‌ی جوان کتاب نیز ضمن خیرمقدم به حاضرین و تشکر از میزبانی اداره‌ی کتابخانه‌ها و حضور صمیمانه‌ی همکاران اداره‌ی بهزیستی و هم‌کلاس‌های مهدی در این نشست، از حمایت‌های مدیر نشر الهام اندیشه به‌عنوان ناشر کتاب قدردانی ویژه‌ای داشت.

مهدی قربتی، نویسند‌ه‌ی جوان کتاب هم، سخنران پایانی مراسم بود که به ایده‌ی شکل‌گیری داستان، بازنویسی‌های مکرر و نقش مؤثر هم‌کلاسی‌هایش در تکمیل نهایی اثر پرداخت و پیش‌بینی کرد که «فراسوی تاریکی‌ها» تا ۱۲ فصل ادامه پیدا کند.

در بخشی از این مراسم خانم بایرامی (مادر مهدی) با اهدای دست‌ساخته‌ای از تولیدات توانخواهان و مددجویان اداره‌ی بهزیستی لاهیجان، از حمایت‌های مدیر نشر الهام اندیشه در شکل‌گیری اثر فرزندش، صمیمانه قدردانی کرد.

گفتنی است «فراسوی تاریکی‌ها» عنوان داستان بلندی است که فصل اول آن در بهار ۱۴۰۱ و در ۶۴ صفحه توسط نشر الهام اندیشه منتشر شده است.